Blog
 
Büro Yönetimi Ve Sekreteri
Büro Yönetimi Ve Sekreteri

Kuruluş da belirlenen ön ve işleri doğrulaştırmak  için işletmeci tarafından planlanmış, uyumlu edilmiş kaynakların (insan, bilgi, parasal ve maddi vb.) düzgün olarak yönetilmesinde yöneticiye yardımcı olan kişiye Büro Yönetimi ve Sekreteri denir. Muntazam ve anlaşılır diksiyona sahip olan, özüne güvenen, güvenilir,  güven sahibi, temsil yeteneğine sahip adaylar olması  gerekir. Büro yönetimi ve sekreteri kariyer elemanı ofis’de görev yapar. İş saatleri özellikle tertiplidir. Ama çalıştığı işletme’de bağlı olarak akşamları mesai’ye veya hafta sonları çalışma yapabilirler. İş ortamı bilgi, dosya  ve kişi ilişkileriyle ilgilidir.

Çalışırken yöneticilerle, misafirler ve diğer meslektaşlarla  diyalog halinde  bulunurlar. Büro yönetimi ve sekreterlik Bölümünden mezun olan adaylar istihdam bulma  alanı oldukça geniş olup, kamu-özel sektöre ait pek çok kurum ve kuruluş da, üniversitelerde, vakıflarda, derneklerde çalışabilmektedirler. Şirketlerin modern  işletmecilik anlayışı ile yönetilmesi ihtiyacının giderek daha fazla hissedilmesi, bu kariyer"de eğitilmiş insan gücüne duyulan gereksinimi artırmaktadır.
“Büro Yönetimi ve Sekreterlik” ön lisans programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, “Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavında (DGS)” başarılı oldukları takdirde; ÖSYS kılavuzunda belirtilen programlara kontenjan dahilinde dikey geçiş yapabilirler.

Büro yönetimi ve sekreteri, Büro Yönetimi, sekreter, büro, ofis, kariyer , ofis görev, kamu-özel, asistan