Bireysel Üyelik Formu
 
 
 
 

 
 

 
 

 
 

Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşulları
iskoloji.com, tüm bireysel ve kurumsal üyelerinin üye bilgilerini, güvenlik ve gizlilik prensipleri doğrultusunda koruyan interaktif bir platform olmayı hedeflemektedir. iskoloji.com, Üye'nin siteyi aşağıdaki Gizlilik Prensipleri'ne veya yasalara aykırı olarak kullandığını tespit ederse veya yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse, Üye ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkına sahiptir. Ayrıca benzer bir durumda iskoloji.com, Gizlilik Prensipleri'nde öngörülen diğer tedbirleri alma hakkına da sahiptir. iskoloji.com, vermiş olduğunuz bilgilerin güvenliğini sağlamaya yönelik olarak gelişen teknolojiye uygun teknik önlemlerle desteklenmektedir. iskoloji.com işveren değildir, sadece aday ile işveren arasında aracılık yapmaktadır.
Bireysel Üyelik (Aday)
iskoloji.com bireysel üyelik formunu dolduran tüm ziyaretçilerimizin eğitim durumu, mesleği ve doğum tarihi gibi bilgiler site üzerinde sunulan hizmetlerin yelpazesini genişletmek, ihtiyaç ve beklentileri belirleyebilmek amacıyla kullanılmaktadır. iskoloji.com üyelik işlemi sırasında alınan e-posta adresleri; yapılan yenilikleri, haber bültenlerini, kampanyaları duyurabilmek ve üyelerimiz ile iletişimi devam ettirebilmek açısından önem taşımaktadır. Üyelerimiz, iskoloji.com'un sunduğu bu bilgilendirmelerden yararlanmak istemedikleri takdirde ilgili seçeneği belirleyerek iptal edebilmektedir. iskoloji.com üyeleri kişisel bilgilerindeki değişiklikleri ayrıca üyelik bilgilerini güncelleyerek bildirebilmektedir.
Özgeçmiş
iskoloji.com, bireysel üyelerine internet üzerinde özgeçmiş hazırlama, kaydetme ve iş başvurusu yapma olanağı tanımaktadır. Hazırlanan özgeçmişler üyenin kendi seçimine göre aktif ya da pasif konumda iskoloji.com'da saklanmaktadır. Üye, Üyelik Formu'nda vermiş olduğu tüm bilgilerin doğru, geçerli ve güncel olduğunu, bunların gerçeğe aykırı, eksik veya aldatıcı/yanıltıcı olması nedeniyle iskoloji.com'un ve/veya 3.şahısların herhangi bir zarara uğraması halinde tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceklerini kabul ve taahhüt eder. Aktif konumda olan üyelerin özgeçmişleri, işveren şirketlerin iskoloji.com üzerinde yaptıkları özgeçmiş bankası aday aramalarında görüntülenebilmektedir.
Bu kapsamda iskoloji.com'a kişisel bilgilerin temin edilmesi, bunların iskoloji.com tarafından belirlenecek/uygun bulunacak şekilde kullanımına muvafakat edildiği anlamına gelecektir. Siteye kaydedilen bilgilerin diğer Üyeler ve/veya 3.kişiler eliyle kullanılmış olması ve/veya Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nda düzenlenen manevi hakların ihlal edilmesi ve/veya her ne şekilde olursa olsun herhangi bir zarara uğramanız halinde iskoloji.com'un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Pasif konumda olan üyelerin özgeçmişleri, işveren şirketlerce, iskoloji.com özgeçmiş bankası aramalarında, hiçbir şekilde görüntülenememektedir. Sadece özgeçmiş sahibi üye kendi isteği doğrultusunda iş arayışına uygun ilanlara başvurduğunda ilgili işveren firmalar tarafından özgeçmiş görüntülenebilmektedir. Özgeçmişlerin aktif ya da pasif olma durumları özgeçmiş güncelleme sırasında değiştirilebilmektedir. Doğrudan firmaya gönderilen (örneğin: eposta, faks,vb. yollarla) özgeçmişler adayın sorumluluğundadır.
Değerlendirme Sonuçları
İşveren şirketler, iş ilanlarına başvuruda bulunan iş arayanlar ile 'Başvurularım' bölümünde yer alan 'Mesajlar' bölümü aracılığıyla iletişim kurabilmektedir. Ayrıca, iskoloji.com, şirketlerin adaylara sistem içinden ilettiği mesajlar için e-posta aracılığıyla bilgilendirme yapmaktadır. İşveren şirketlerin, başvuruda bulunan adaylara, bilgi vermesi, yalnızca kendi insiyatiflerindedir.
Kurumsal Üyelik
Üyelik talep eden şirketler, iskoloji.com müşteri temsilcileri ya da sistem üzerinden ulaşabilecekleri, Firma Üyelik Formu ile iletişim ve kurumsal bilgilerini paylaşırlar. Bu bilgiler ilanlarda başvuru bilgisi olarak, iletişim ve site üzerinden alınan ücretli hizmetlerin bedelinin faturalanmasında kullanılmaktadır. Üyelik esnasında cep telefonu ile onay işlemi gerçekleştirilmektedir.
İş İlanları
iskoloji.com üzerinde ilan verebilmek ve sistemi kullanabilmek için, iskoloji.com firma üyesi olmak gerekmektedir. Eklenen ilanlar, uygunluğu kontrol edildikten sonra yayına alınmaktadır. Yayınlanan ilanlarda firmanın iletişim bilgileri herkese açık şekilde yayınlanmaktadır.
• Standart ilan yayınlanmak ücretsizdir. Ücretli hizmet alınmadığı sürece firmalardan ücret talep edilmez.
• Ücretsiz üyelik paketlerinde her ay için sınırlı sayıda ilan ekleyebilirsiniz.
• Eklediğiniz ilan en fazla 60 gün yayında kalır. İlanınız yayındayken aynı ilan yeniden eklenemez.
• İlan tarihini güncel tutmak için sürekli aynı ilanın eklenmesine izin verilmemektedir.
• İnsan kaynakları danışmanlığı yapan firmaların ilan yayınlayabilmesi için İşkur izinli özel istihdam bürosu olması gerekmektedir. Üyelik esnasında izin numarası belirtilmelidir ve eklenen ilanlarda İşkur izin tarihi ve numarasını yazılması gerekmektedir.
• Yurtdışı için eklenen ilanlarda İşkur'dan izin alınmalıdır ve ilan metninde izin numarası ve tarihi belirtilmelidir
• Eklenen ilanlar firma girişi yapılarak istenildiği zaman yayından kaldırılabilir.
• İlanlarda pozisyon adı ve işin tanımı detaylı olarak yazılmalıdır.
• Sadece eleman alım ilanları yayınlanabilir. Ortaklık, girişimcilik, bayilik, özel ders, vb. ilanları kabul edilmemektedir.
• Sitemize eklenen hiç bir ilandan sitemiz sorumlu değildir. Eklenen tüm ilanların sorumluluğu ekleyen kişiye aittir.
• Reklam amaçlı ilan eklenemez. Bu tür ilanlar kabul edilmez.
• Sitemize eklenen ilanlar kontrol edildikten sonra yayınlanır. Eklenen ilanların yayınlanma garantisi yoktur. İlanlar uygun görülmediği takdirde yayınlanmayabilir. Yayınlanan ilanlar istenildiği zaman yayından kaldırılabilir.
• Sitede yayınlanan ilanlar herhangi bir zamanda sebep gösterilmeksizin ve ilan ekleyene bilgi verilmeksizin yayından kaldırılabilir.
• İlan metninin içerisinde firmanın iletişim bilgileri yer alamaz. İlan metninde iletişim bilgileri yeralan ilanlar yayınlanmaz. İletişim bilgileri otomatik olarak firma üyeliği esnasında girilen bilgiler olarak görünür.
• iskoloji.com'un eklenen her ilanın yayınlama zorunluluğu yoktur. Uygun görmediği ilanları yayınlamayabilir.
• İlan eklemek için gerekli olan üyelik esnasında sabit telefon yazılması zorunludur. Sabit telefon yazılmayan firma üyelikleri kabul edilmemektedir.
• iskoloji.com gerekli gördüğü durumlarda firma bilgilerinde ve/veya ilan bilgilerinde haber vermeksizin değişiklik yapabilir, firma üyeliğini ve/veya ilanlarını iptal edebilir.
• iskoloji.com firma veya adaylar tarafından gelen şikayetleri dilediği şekilde ve zamanda değerlendirebilir ve sonuçlandırabilir. Aday veya firmanın üyeliğini iptal edebilir.
İlgili taraflara bilgi verme zorunluluğu bulunmaz.
• iskoloji.com firma ve adayların site üzerinden gönderdiği tüm mesaj, mektup, yorum, vb. bilgileri okuyabilir/kontrol edebilir. Gönderilmesini uygun bulmadıklarını bilgi vermeksizin, karşı tarafa ulaşmasını engelleyebilir.
• İnternetten milyarlar kazanın,kendi işinizin patronu olun,vb. tarzda ilanlar kabul edilmemektedir.
• Herbalife, Avon, Shapework, Wellness, Unicity, vb. network marketing ilanları kabul edilmez.
• Devremülk Satış, Kiralama, vb. şekilde çalışan firmalar ve ilanlar kabul edilmez.
xDiğer Sitelere Yönlendirilme (Link)
iskoloji.com; reklam, banner veya sponsorluk veren şirketlerin internet sitelerine bağlantı (link) sağlamaktadır. iskoloji.com, bağlantı (link) sağladığı sitelerin bilgi kullanımı, etik ilkeleri ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir.
Arkadaşıma Gönder
İş arayan üyeler, site üzerinde beğendikleri haber, yazı ya da iş ilanlarını Arkadaşıma Gönder fonksiyonu sayesinde e-posta aracılığıyla başka kişilerle paylaşabilmektedir. Bu işlem sırasında, üyenin belirttiği e-posta adresi , iskoloji.com tarafından, site ile ilgili haber , duyuru, aktiviteleri paylaşmak dışında başka amaç için kullanılmayacaktır.
Kullanıcı İstekleri / Geri Bildirimler
iskoloji.com üye ve ziyaretçilerinin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri, yorum ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek ve site etkinliğini artırmaya yönelik araştırmalarda kullanılmak dışında başka bir amaç için kullanılmayacaktır. İçerik Kullanımı
iskoloji.com'da yayınlanan yazı, grafik ve istatistikler (Materyaller) üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan içerik materyalleri ya da fonksiyonalite iskoloji.com izni alınmadan başka mecralarda yayınlanamaz veya diğer internet sitelerine ilişim verilemez.
Kullanıcı Adı ve Şifre
Kurumsal ve Bireysel üyelerimizin tüm bilgilerinin gizliliğini korumaya yönelik olarak iskoloji.com üzerinde ilgili bölümlere kullanıcı adı ve şifre ile ulaşımınız sağlanmaktadır. Üye'nin Siteden yararlanma hakkı sadece kendisine aittir, başkalarına devredilemez. Kullanıcı adı ve şifrenizin gizliliği Üye'nin sorumluluğundadır, üçüncü kişi ya da kuruluşlara kullandırılamaz. Kullanıcı adı ve şifresinin izinli veya izinsiz olarak üçüncü kişiler tarafından kullanımından doğabilecek durumlardan iskoloji.com sorumluluk taşımamaktadır, doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük Üye'ye aittir. Bu maddeye aykırı hareket, Üye'ye verilen hizmetlerin herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak durdurulmasına yol açabilir. Şifrenin izinsiz kullanımın tespit edilmesi durumunda iskoloji.com bilgilendirilmelidir. iskoloji.com'un belirlediği güvenlik ' gizlilik prensiplerine uymayan ve dikkate almayan Kurumsal ve Bireysel üyelerin, güvenlik - gizlilik prensiplerinin aksi yönünde bir durumla karşılaşması halinde iskoloji.com sorumluluk taşımamaktadır. Bu tür olumsuz bir durumla karşılaşıldığı takdirde "Destek' bölümümüz ile irtibata geçilmesi ayrıca önerilmektedir.
iskoloji.com Gizlilik Prensipleri, üyeler hakkında edinilen bilgilerin kullanım amacı ve sitenin kullanım şeklini içeren bir dokümandır. Üye, iskoloji.com'a Üye olarak, işbu Gizlilik Prensipleri'nde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini, kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını ve Gizlilik Prensipleri'nin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul ve taahhüt eder.
iskoloji.com, Gizlilik Prensipleri üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

Zaten Bireysel Üye misiniz?

İskoloji.com a zaten bireysel üye iseniz alttaki butona tıklayarak üye bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz.

Bireysel Giriş Yap